3 grudnia 2015

Strażniczka opowieści - Lisa Wingate


Strażniczka opowieści Lisy Wingate to niesamowicie wciągająca opowieść. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, a nasza ciekawość jest pobudzana od pierwszej do ostatniej strony.

Główną bohaterką jest Jen Gibbs, trzydziestojednoletnia dziewczyna pracująca w branży wydawniczej. Jen jest kobietą bystrą i zdecydowaną. Jednocześnie jest bardzo otwarta i ciekawa świata. Pewnego dnia znajduje na swoim biurku plik pożółkłych kartek, na których została spisana przepiękna historia miłosna.


Akcja powieści toczy się w dziewiętnastym wieku. Jen wciąga się w akcję czytanej powieści tak bardzo, że tajemnicza postać autora tekstu jest dla niej niezwykle intrygująca. Jen dostaje polecenie służbowe, by odnaleźć autora skryptu i nakłonić go do wydania książki. Tylko jak to zrobić, jeśli Jen nie wie, kto i jak podrzuca jej kolejne rozdziały i dlaczego właśnie jej?

Jen wyjeżdża do Karoliny Północnej i rozpoczyna śledztwo. Jednocześnie zmaga się z własnymi wspomnieniami i przeszłością, od której chciała uciec… Ale chęć odnalezienia autora opowieści jest silniejsza. Jen ma pewien trop i postanawia go sprawdzić…

Lisa Wintage napisała historię, która nieustannie ciekawi i intryguje. Zmiana akcji ze współczesności na dziewiętnasty wiek nie sprawia czytelnikowi problemu. Bohaterzy zostali dobrze opisani, dialogi są naturalne. Wszystko zostało skomponowane tak, że Strażniczka opowieści to dobrze napisana historia.Bardzo dziękuję platformie ebookowej BOOK&WALK za ebook recenzencki.


KUP TERAZ NA BOOK & WALK


Lisa Wingate – felietonistka i dziennikarka. W Polsce ukazały się jej książki: Jezioro szczęścia, Pudełko na modlitwy, Strażniczka opowieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz