29 grudnia 2015

Niepokorne. Klara - Agnieszka Wojdowicz

Niepokorne. Klara to kolejna część popularnej i bardzo interesującej powieści Agnieszki Wojdowicz z historycznym Krakowem w tle.

Ponownie spotykamy się z Elizą, Klarą i Judytą, które wciąż walczą o swoje pozycje w zdominowanym przez mężczyzn świecie.


Eliza zostaje szczęśliwą narzeczoną Antona i cieszy się życiem. Jedyne, co spędza jej sen z powiek to stosunek rodziny do narzeczonego oraz to, że wyrzeczenia dziewczyny związane z dążeniem do bycia farmaceutą właściwe nie przyniosły żadnego efektu. Eliza posiada wiedzę, ale nikt nie ma ochoty z tej wiedzy skorzystać.

Klara ta prawa, walcząca o sprawiedliwość i zmiany dziewczyna o niesamowitym charakterze musi zmierzyć się z zawirowaniami własnego serca, które podąża w zupełnie innym kierunku, niż jej rozum. Dodatkowo trosk przysparzają jej rozterki związane z własnym stylem życia oraz konflikt z rodzicami, który ulega znacznemu zaostrzeniu.

Judyta po ciosach, jakie zgotowało jej życie w pierwszym tomie podnosi się i ucieka przed wspomnieniami. Zatraca się w pracy swojej nowej pasji - batikowaniu. Lecz i tym razem nie ominą jej zawirowania losu. Czy Judycie uda się naprawdę kogoś pokochać i być szczęśliwą?

Dziewczęta mimo zmian i oddalenia wciąż są sobie bliskie i wspierają się nawzajem. Choć każda z nich jest w innym momencie życia zawsze mogą na siebie liczyć.


Kolejny tom z cyklu Niepokorne jest równie dobry, jak poprzedni. Wszystko jest doskonale dopracowane. Czyta się go z niegasnącym zainteresowaniem i przejęciem.


Agnieszka Wojdowicz - z wykształcenia polonistka, z zawodu nauczycielka. Autorka książek: Serce Suriela, Łowcy aniołów, Korona Mandalich, Niepokorne. Eliza, Niepokorne. Klara.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz