17 grudnia 2015

Polecanka prezentowa. KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT! Kryminał/Sensacja cz.2

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!

Dziś kolejne kryminały i thrillery godne zakupu na prezent!


Scenariusz mordercy- Jambes Patterson & Marshall Karp


Kryminał w iście amerykańskim stylu. Nie brak w niim spektakularnych scen śmierci, pościgów i innych mrożących krew w żyłach atrakcji. Uwaga czytelnika skupia się na pracy nowojorskich policjantów z prestiżowej jednostki do spraw Przestępstw przeciwko Znanym Ludziom (RED). Głównym bohaterem jest Zach Jordan, detektyw z wyżej wymienionego wydziału, który razem ze swoją partnerką Kylie MacDonald będzie musiał rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów ludzi z pierwszych stron gazet. Nie są jednak gotowi na uderzenie Kameleona. Człowieka ogarniętego szaleństwem, dla którego kolejne zbrodnie są następnymi scenami w jego scenariuszu filmowym, który zamierza zrealizować do ostatniego ujęcia. Kameleon działa niezauważalnie. Pojawia się i znika, a nikt z osób znajdujących się na miejscu zbrodni nie potrafi go opisać i zidentyfikować.


Zaginięcie - Remigiusz Mróz


Po sukcesie Kasacji Remigiusz Mróz postanowił napisać kontynuację zmagań z polskim wymiarem sprawiedliwości Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Tym razem Chyłka i Oryński zajmą się zaginięciem trzyletniej dziewczynki. Dla śledczych głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka, a przebojowi prawnicy wezmą na siebie ciężar ich obrony. Zaginięcie to przemyślanie skonstruowana fabuła, w której wszystko zostało dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.


Ostatnia wola - Joanna Szwechłowicz


Wyśmienita lektura kryminalna w stylu retro. Wielbiciele stylu Agathy Christie znajdą w niej wszystko, co najlepsze w klasycznej powieści kryminalnej - grupę nietuzinkowych i odróżniających się od siebie bohaterów, z których każdy ma cos do ukrycia i kłamie jak potrafi najlepiej oraz tajemnicze zabójstwo. Najnowsza powieść Joanny Szwechłowicz to idealna kompozycja tajemnicy, błyskotliwych dialogów i niespodziewanych zwrotów akcji, a zakończenie to najlepsza wisienka na torcie jaką przyszło mi, ostatnimi czasy, skonsumować.


Koronkowa robota - Pierre Lemaitre


Pierwsza z trzech części o przygodach komisarza Camille’a Verhoeven’a. Komisarz bada sprawę wyjątkowo brutalnego zabójstwa dwóch młodych kobiet. Zabójca jest człowiekiem sprytnym, umiejącym właściwie kreować wyobrażenie o swojej osobie. Na domiar złego informacje o śledztwie wyciekają do prasy, co w cale nie ułatwia komisarzowi zadania. Finezja z jaką Lemaitre zbudował i opisał zbrodnię jest imponująca. Choć należałoby zastanowić się czy słowo „finezja” jest tutaj najwłaściwszym określeniem. Autor umiejętnie buduje napięcie oraz więź czytelnika z komisarzem, dając czytelnikowi poczucie współpracy z zespołem francuskich śledczych.


Zabij mnie, tato - Stefan Darda


Trzymający w napięci thriller wzorowany na tego typu skandynawskich formatach. Z drugiej strony to typowo męska książka pod względem sposobu myślenia bohatera i jego postrzegania świata. Zero ckliwości i lukru.  Ta książka to zupełnie nowy format w wykonaniu tego autora, który do tej pory pisywał powieści grozy, horrory i historie z siłami nadprzyrodzonymi w fabule. Tym razem mamy do czynienia z thrillerem z głęboko zarysowanym tłem społecznym i obyczajowym.Zabij mnie tato, to historia zaginięcia dwóch dziewczynek, które pozostawione przez starszą siostrę bez opieki, znikają bez śladu. Policja szuka, ale nie dochodzi do żadnych konkretnych wniosków. Swoje własne śledztwo rozpoczyna emerytowany policjant, który nie może znieść rozpaczy rodziców i siostry porwanych dzieci.


Moje śliczne - Karin Slaughter


Historia rodziny, w której dochodzi do rodzinnej tragedii. W niewyjaśnionych okolicznościach znika bez śladu najstarsza z trzech sióstr. Julii szukają wszyscy. W poszukiwaniach pomagają sąsiedzi, znajomi, rodzina. Bezskutecznie. Julia dosłownie zapada się pod ziemię. Karin Slaughter napisała historię trzymającą w napięciu tak mocnym, że czytelnik próbuje, choć na chwilę oderwać się od lektury, by dać odpoczynek swoim myślom i mięśniom, ale nie jest w stanie tego zrobić, ponieważ ta historia przyciąga jak magnes.Moje śliczne to przemyślanie skonstruowana fabuła, w której wszystkie elementy układanki są ze sobą idealnie połączone. To emocjonalna lektura, której szczegóły działają bardzo mocno na naszą wyobraźnię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz