16 grudnia 2015

Polecanka prezentowa. KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT! Literatura obyczajowa/piękna cz 2

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!
Dziś kolejnych kilka tytułów z półki literatura obyczajowa/ piękna. Kupujcie ksiązki na prezenty!


Napój miłosny – Eric – Emmanuel SchmittPowieść francuskiego pisarza jest próbą zestawienia męskiego i damskiego spojrzenia na szeroko pojętą kwestię miłości, przyjaźni i pożądania. Bohaterowie książki Schmitta wymieniają się uwagami i spostrzeżeniami na temat miłości. Toczą burzliwy spór o istotę pożądania. Intensywnie szukają odpowiedzi na pytanie: gdzie leży źródło miłości? W ich uczuciach i poglądach możemy przejrzeć się jak w lustrze.


Niewybaczalne - Isabel Wolff


Opowieść o młodej kobiecie, która zawodowo zajmuje się spisywaniem wspomnień i biografii osób, które się do niej zgłaszają. Z powodów finansowych pisze też poradniki. Pod płaszczem lekkiej opowiastki, spisanej przystępnym, łatwym do przyswojenia językiem, kryje się głębsza opowieść o słabości i sile ludzkiego  charakteru.


 Reputacje - Gabriel Juan Vasquez


Vasguez nazywany jest następcą swojego wielkiego rodaka Gabriela Garcii Marqueza.  Głównym bohaterem Reputacji jest Javier Mallarino, znany karykaturzysta z kilkudziesięcioletnim stażem zawodowym, który właśnie obchodzi okrągłą rocznicę swojej pracy zawodowej. Huczny jubileusz staje się dla Mallarino okazją do wspomnień i refleksji nad swoim życiem i wyborami, jakich dokonał w przeszłości. Książka Vasqueza nie jest fabułą z wielką intrygą i zaskakującym zaskoczeniem. To raczej wyważona opowieść o ludzkim postrzeganiu świata i konsekwencji własnych, życiowych wyborów.


Sklep w Paryżu - Màxim Huerta Hernández


To przepiękna historia o wyjątkowości życia i spełnianiu najskrytszych marzeń, napisana w stylu największych Mistrzów literatury. Sklep w Paryżu jest barwną i przepiękną, ale i refleksyjna retrospekcją Paryża okresu aktywności Modiglianiego, Coco Chanel, czy Jeanne Lanvin. Tamten Paryż koloru czerni i bieli do dziś tchnie niesamowitym duchem wyjątkowości i przemiany, która już nigdy więcej nie zawitała w mury tego cudownego miasta. Pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością jest Teresa, młoda kobieta, która po latach jałowej egzystencji decyduje się na przeprowadzkę do Paryża oraz prowadzeniu tam własnego, jedynego w swoim rodzaju, sklepu. Teresa, powoli i z wielkim zaangażowaniem, realizuje swoje marzenie o posiadaniu sklepu. Jednocześnie, pragnąc zachować w nienaruszonym stanie dawny styl obiektów handlowych Paryża. Sklep w Paryżu to utrzymana w pięknym stylu opowieść o sile miłości i splątanych ścieżkach ludzkiego losu, a wszystko to z wielką historią w tle

Dom przy alei Rothschildów - Stefanie Zweig


To piękna, pełna nostalgii opowieść o dostatnim życiu mieszczańskiej rodziny na początku dwudziestego wieku w państwie Cesarza Wilhelma II. Dni mijają tu niespiesznie na codziennych obowiązkach, ułożonych według ustalonych reguł dla rodziny o tym statusie materialnym. Dom przy alei Rothschildów to doskonały portret schyłku okresu belle époque. Sposobu i stylu życia, zapatrywań na sprawy codzienne oraz społeczne. Wszystko o ówczesnym codziennym życiu mieszkańców Cesarstwa Niemieckiego. Nikt się tu nie spieszy. Pomimo życia w mieście, wiele codziennych, domowych rytuałów podporządkowanych jest porom roku. Życie przy alei Rothschildów jest bezpieczne i stabilne. Wszystko zmienia wybuch I Wojny Światowej, która bezpowrotnie zatrzaskuje drzwi do dawnego, spokojnego życia.  W rodzinie Sternbergów zmienia się wszystko. Ich życie przestaje być tak spokojne i beztroskie.


Dzieci z alei Rothschildów - Stefanie Zweig


Kontynuacja rodzinnej sagi o rodzinie Sternbergów. Tym razem, towarzyszymy Sternbergom w okresie zawirowań politycznych i gospodarczych Republiki Weimarskiej, a następnie narodzin i umacniania się nowej władzy w okresie III Rzeszy. Drugi tom sagi jest o wiele bardziej dynamiczny, niż pierwszy. Stefanie Zweig udało się odmalować atmosferę tamtych dni. Ukazać dynamiczną zmianę nastrojów wśród niemieckich obywateli oraz konsekwencje nazistowskiej propagandy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz