2 listopada 2015

PRZEDPREMIEROWO: Scenariusz mordercy- James Patterson & Marshall Karp

James Patterson jest obok Dana Browna, Johna Grishama i Stephena Kinga jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, tworzących powieści kryminalne oraz thrillery. Jego powieści osiągają doskonałe miejsca na listach najlepiej sprzedających się książek.

Czwartego listopada tego roku Wydawnictwo HarperCollins Polska wyda Scenariusz mordercy będący zapowiedzią nowej serii kryminalnej tego autora. Co ciekawe, James Patterson napisał tę książkę we współpracy z Marshallem Karpem, który przed podjęciem współpracy z Pattersonem był specjalistą od reklamy.


Uwaga czytelnika skupi się na pracy nowojorskich policjantów z prestiżowej jednostki do spraw Przestępstw przeciwko Znanym Ludziom (RED). Głównym bohaterem jest Zach Jordan, detektyw z wyżej wymienionego wydziału, który razem ze swoją partnerką Kylie MacDonald będzie musiał rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów ludzi z pierwszych stron gazet.

Detektywom nie będzie łatwo. W mieście trwa wielka impreza filmowa. Przyjechali na nią wszyscy ważni twórcy, aktorzy oraz dziesiątki ludzi związanych z branżą filmową. Towarzyszy im rzesza fanów, gapiów i żądnych sensacji dziennikarzy. Dla policjantów oznacza to pracę dwadzieścia cztery godziny na dobę w stanie najwyższej gotowości. Wydaje się, że funkcjonariusze z wyspecjalizowanej jednostki policji są przygotowani na każdy możliwy scenariusz.

Nie są jednak gotowi na uderzenie Kameleona. Człowieka ogarniętego szaleństwem, dla którego kolejne zbrodnie są następnymi scenami w jego scenariuszu filmowym, który zamierza zrealizować do ostatniego ujęcia. Kameleon działa niezauważalnie. Pojawia się i znika, a nikt z osób znajdujących się na miejscu zbrodni nie potrafi go opisać i zidentyfikować.

Zach Jordan i Kylie MacDonald rozpoczynają pościg za mordercą zdolnym do najbardziej spektakularnych poczynań, jakich nie powstydziłby się najlepszy z twórców filmowych. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem i mordercą, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Scenariusz mordercy to powieść kryminalna w iście amerykańskim stylu. Nie brak w niej spektakularnych scen śmierci, pościgów i innych mrożących krew w żyłach atrakcji.Bardzo dziękuję Regałowi Nowości i Wydawnictwu HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki książki.

PREMIERA KSIĄŻKI
4.11.2015
James Patterson & Marshall Karp – amerykański duet pisarski piszący powieści krymianlne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz