29 listopada 2015

Polecanka prezentowa. KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT! DLA PANÓW

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!Dziś o książkowym prezencie dla Panów. Panie czytające bloga zasypały mnie pytaniami, co kupić na prezent mężczyźnie? Myślę, że oprócz książek z postu literatura piękna/obyczajowa oraz sensacja/kryminał, idealnym prezentem będą poniższe tytuły.

Chłopcy - Andrzej Saramonowicz


Historia rozwiedzionego czterdziestolatka i jego nastoletniego syna opowiedziana z punktu widzenia ich obu. Zabawna, ironiczna, pełna dystansu do „męskiego postrzegania świata”. Do bólu prawdziwa. Andrzej Saramonowicz udowadnia, że jest doskonałym obserwatorem, a swoje obserwacje potrafi przelać na papier. Pozycja dla panów w każdym wieku.


Brudna gra - Nikodem Pałasz


Historia zabójstwa znanego tenisisty Artura Malewicza. Zagadkę jego śmierci próbuje rozwikłać Wiktor Wolski, były mistrz boksu amatorskiego. Inspektor trafia w sam środek sportowego świata, który rządzi się swoimi prawami. Dynamicznie, zaskakująco i po męsku.


Sam na sam ze śmiercią - Nikodem Pałasz


Drugi tom o inspektorze Wiktorze Wolskim. Tym razem krewki policjant nie tylko rozwiązuje sprawę kolejnego zabójstwa, ale i wraca do swojej trudnej przeszłości. Czy uda mu się wreszcie rozwikłać zagadkę śmierci swojego ojca? Wartko, pomysłowo. Po prostu doskonale.


Gracz - Przemysław Rudzki


Książka sensacyjna z akcją osnutą wokół środowiska sportowego. Gra skojarzeń. Interesująca i intrygująca. Szczególnie dla kibiców sportowych.


SZAMO - Krzysztof Stanowski, Grzegorz Szamotulski


Pozycja obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. Grzegorz Szamotulski szczerze, otwarcie i z humorem opowiada o swojej karierze. Przytacza konkretne historie i anegdoty. Jego opowieść to obraz środowiska piłkarskiego w Polsce. Jest śmiesznie. Jest strasznie.Gra o tron George R.R. MartinTej pozycji nie muszę nikomu przedstawiać. Nawet jesli ktoś nie jest fanem tej historii, albo oglądał serial, to warto zastanowić się nad kupnem wersji książkowej. Zawiera więcej szczegółów, jest pełniejszą i o wiele ciekawszą historią.  Na własnej skórze przekonałam się, że wciąga pana 20+ i  pana 60+ ;-)


Więcej krwi - Jo Nesbø


Kontynuacja Krwi na śniegu. Jon ucieka przed zemstą najważniejszego gangstera w Oslo. Kieruje się na daleką północ Norwegii. Znajduje schronienie w leśnej czatowni, gdzie pomaga mu pewna samotna matka. Jo Nesbø piszący o miłości i uciekaniu... Autor przyzwyczaił czytelnika do trochę innych książek, ale ta jego zabawa formą i konwencją zaczyna mi się podobać.


Metro 2035 - Dmitry Glukhovsky


Post apokaliptyczna powieść z gatunku science-fiction. Trzeci tom Trylogii Metro autorstwa Glukhovskiego. Historia, na której zakończenie  czekały miliony czytelników. Dla wielbicieli gatunku.


KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT!
2 komentarze:

  1. Ja potrzebuję lektury dla chłopca z czwartej klasy szkoły podstawowej, coś jak HP czy Magiczne Drzewo, a święta zbliżają się nieuchronnie..

    Pozdrawiam,
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń