3 listopada 2015

PRZEDPREMIEROWO: Garść pierników, szczypta miłości - Natalia Sońska

Garść pierników, szczypta miłości to kolejna pozycja obyczajowa, która już jutro ukaże się nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona. Czas wydania debiutu Natalii Sońskiej idealnie wpisuje się w nieprzychylną aurę za naszym oknem. Kiedy jest szaro, buro i ponuro mamy właśnie ochotę na takie krzepiące historie.

Główną bohaterką powieści jest Hania Bielska. Dziewczyna wykształcona, twardo stąpająca po ziemi, dla której całym światem jest praca w redakcji jednego z czasopism lifestylowych. Hania jest osobą bardzo stanowczą, otwartą, ale o niełatwym charakterze. Nade wszystko ceni sobie niezależność, a kontrolę nad własnym życiem opanowała do perfekcji. W życiu młodej kobiety dzieje się tylko to, czego jedynie ona chce. Ale jak mówi stare przysłowie: „niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.


Na drodze Hani staje Wiktor. Znany biznesman, z którym kobieta spotyka się na gruncie zawodowym. W oka mgnieniu ich rozmowy przekształcają się w znacznie bliższą relację. Dla Hani to kompletne zaskoczenie. Uruchamia się cała lawina zdarzeń, która porywa rozsądną panią redaktor. Czy zdoła ona okiełznać własne serce?

Historia opisana w debiucie Natalii Sońskiej jest zapisem obserwacji naszych poczynań w momencie, gdy serce kłóci się z rozumem. Z jednej strony jesteśmy pewni siebie i stanowczy w swoich działaniach, ale kiedy znajdujemy się w nowej dla siebie sytuacji wycofujemy się, pozostawiając drugą stronę z garścią niedomówień i domysłów, co skutkuje komplikacjami we wzajemnych relacjach.

Hania to idealny przykład osoby, która tak mocno uwierzyła w wykreowany przez siebie wizerunek własnej osoby, że kiedy odsłania swoje słabsze lub zwyczajnie nieidealne oblicze, czuje strach przed porażką i niezrozumieniem. Czy zechce porzucić ten zafałszowany obraz samej siebie?

Garść pierników, szczypta miłości to literacki przekaz prostej recepty na szczęśliwe życie. Jeśli chcesz znaleźć swoje właściwe miejsce na ziemi, pokaż nie tylko swoje dobre, ale i słabsze strony, gdy komuś na tobie zależy, pokocha cię takim, jakim jesteś. To pełna ciepła i optymizmu historia współczesnej dziewczyny, która nieoczekiwanie dla samej siebie spełnia swoje najskrytsze marzenia.


Bardzo dziękuję Regałowi Nowości i Wydawnictwu Czwarta Strona za egzemplarz recenzencki ksiązki.
PREMIERA KSIĄŻKI
4.11.2015
Natalia Sońska- studentka, debiutantka na polskim rynku wydawniczym.

4 komentarze:

 1. Książka już teraz zbiera same pozytywne opinie. Na jesienne, melancholijne wieczory to chyba taka dawka szczęścia i pozytywnego humoru. Mam już na liście do przeczytania :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaopatrz się w pierniczki! Inaczej będziesz zazdrościć bohaterom :)

   Usuń
 2. Strasznie mnie ta książka ciekawi i mam w planach niedługo ją sobie sprawić, na długie jesienne wieczory będzie jak znalazł;)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wielką ochotę na tę książkę. Już sama okładka i tytuł mnie zachęcają.

  OdpowiedzUsuń