29 listopada 2015

Polecanka prezentowa.KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT.LITERATURA DLA KOBIET

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!


Dziś przedstawiam SZEŚĆ tytułów z półki literatura kobieca, które poprawią humory i rozbawią do łez Wasze Siostry, Mamy, Narzeczone, Teściowe i Ciocie ;-)

Przypadki pewnej desperatki - Magdalena Wala


Główna bohaterka tytułowych przypadków to dwudziestokilkuletnia studentka historii Julia, która stoi u progu realnej i namacalnej dorosłości. Przypadki pewnej desperatki, czyli Julka i spółka to świetnie napisana komedia przepełniona humorem i błyskotliwymi pomysłami na gagi, na których wspomnienie jeszcze długo będę śmiać się do łez.

Dom na skraju - Kasia Bulicz – Kasprzak


Opowieść o kobietach dla kobiet. Spokojna ulica Różana w maleńkim Rubinie, to malowniczy zakątek nad brzegiem rzeki, gdzie za wypielęgnowanymi żywopłotami kryją się eleganckie domy z bajecznie pięknymi ogrodami. Spacer po Różanej daje nam czas na chwilę zadumy, smutku oraz na minuty radości i prawdziwego uśmiechu.


Szlachetne pobudki - Kasia Bulicz – Kasprzak


Kontynuacja powieści Dom na skraju pióra Kasi Bulicz – Kasprzak. Po katastrofie powodzi i zniszczeniach z tym związanych ulica Różana odradza się jak Feniks z popiołów. Ożywają też wszystkie emocje i troski chwilowo uśpione przez tragiczne i niespodziewane wydarzenia. Mieszkańcy ulicy Różanej także starają się wrócić do normalnego życia. Tylko czy jest to, to życie, które prowadzili wcześniej?


Klątwa Utopców - Iwona Banach


Zgrabna komedia omyłek ze sprytnie wplecionym wątkiem kryminalnym. Na dokładkę mamy też wątek romantyczny, który został tak ubarwiony, że będziecie…pękać ze śmiechu! Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Dagmara, która niespodziewanie musi pojechać do swojego dziadka i poszukać mu pomocy domowej. Towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka, a wkrótce dołącza do dziewcząt narzeczony Dagmary ze swoimi znajomymi. Niespodziewanie znika przyjaciółka dziewczyny, dziadek oraz jego sąsiadka.Znikniecie tej trójki to początek największego i najdziwniejszego zamieszania, jakie w życiu Dagmary kiedykolwiek nastąpiło. Młoda dziewczyna zostaje wciągnięta w niesamowity wir zdarzeń, który zdaje się nie mieć ani sensu ani końca.  To potężna dawka humoru na najwyższym poziomie.


Garść pierników, szczypta miłości - Natalia Sońska


Główną bohaterką powieści jest Hania Bielska. Dziewczyna wykształcona, twardo stąpająca po ziemi, dla której całym światem jest praca w redakcji jednego z czasopism "lifestylowych". Hania jest osobą bardzo stanowczą, otwartą, ale o niełatwym charakterze. Nade wszystko ceni sobie niezależność, a kontrolę nad własnym życiem opanowała do perfekcji. W życiu młodej kobiety dzieje się tylko to, czego jedynie ona chce. Ale jak mówi stare przysłowie: „niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.Na drodze Hani staje Wiktor. Znany biznesmen, z którym kobieta spotyka się na gruncie zawodowym. W oka mgnieniu ich rozmowy przekształcają się w znacznie bliższą relację. Dla Hani to kompletne zaskoczenie. Uruchamia się cała lawina zdarzeń, która porywa rozsądną panią redaktor. Czy zdoła ona okiełznać własne serce?


To przez ciebie! - Mhairi McFarlane

Zabawna i pełna dystansu opowieść o perypetiach trzydziestoletniej Delii, która niespodziewanie dowiaduje się, że w jej związek wkroczyła „ta trzecia”.Pod warstwą humoru i dowcipu ukrywają się ważne tematy takie jak: marzenia, samorealizacja i nadmierne zaangażowanie w związek. To także ciepła opowieść o tym, jak przeżyć zdradę partnera w mądry i niepozbawiony dystansu sposób.KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT!


2 komentarze:

  1. Słyszałam, że przedostatnia wymieniona przez ciebie książka jest ZBYT przesłodzona.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale ma klimat i idealnie wpisuje się w magię świąt :) Czytałam więsze lukry. Ta ma jeszcze jeden plus, jest dobra warsztatowo:)

      Usuń