27 listopada 2015

Polecanka prezentowa. KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT! Sensacja/Kryminał

Do końca gorącego, przedświątecznego tygodnia będą pojawiać się na blogu posty polecające książkę na prezent. Będą to krótkie formy opisowe na temat wartych uwagi tytułów ze wszystkich półek czytelniczych, tak, by osoby czytające bloga mogły znaleźć odpowiedni prezent dla wszystkich swoich Bliskich.


Wystarczy, że pod wybranym przez siebie tytułem klikniesz w najlepszą dla Ciebie ofertę. Ty zapłacisz tyle, ile chcesz, a mnie Twoje kliknięcie pozwoli rozwijać blog i moją pasję!

Dziś polecam Wam PIĘĆ tytułów z kategorii sensacja/kryminał WARTYCH ZAKUPU NA PREZENT. 

Ogród z brązu - Gustavo Malajovich


Świetny thriller, który wciąga bez reszty i sprawia, że dreszcz emocji nie opuszcza czytelnika do ostatniej strony tej fantastycznej książki. Fabian Danubio jest architektem, ma żonę i córkę. Jego życie przepełnia praca i rodzina. Żona pogrąża się w depresji, co rzutuje na pożycie małżonków. Jest też kilkuletnia córka, która żyje w swoim dziecięcym świecie. Niespodziewanie czteroletnia Moira znika razem ze swoją opiekunką. W zwykły, niczym niewyróżniający się dzień, dziewczynka jedzie z nianią na urodziny koleżanki i znika. Ogród z brązu jest nie tylko fantastycznie napisanym thrillerem z niespodziewanymi zwrotami akcji i świetnie skonstruowanymi bohaterami ze wszystkich planów fabuły, ale też doskonałym obrazem życia społecznego Argentyny, jego podziałów i różnic.


 Hipnoza - Bartłomiej Basiura


Bartłomiej Basiura jest przedstawicielem młodego pokolenia polskich pisarzy. Inteligentnie bawi się słowem i pojęciami, zmusza czytelnika do intelektualnego wysiłku.  Hipnoza to kawałek dobrego kryminału z wartką akcją i ślepymi zaułkami oraz ciekawymi postaciami wplatanymi w wir zdarzeń, a czytelnik czuje się, jak członek policyjnego zespołu rozwiązującego tajemnicę zaskakujących śmierci.


 Kasacja - Remigiusz Mróz


Thriller opowiadający historię brutalnego zabójstwa. Głównym bohaterem jest duet prawników. Ona w  branży ma już ugruntowaną pozycję i stanowisko, on jest jej aplikantem, żółtodziobem, który dopiero uczy się prawniczego rzemiosła.  Ona jest zwinna i szybka, piekielnie inteligentna i pewna siebie. Ceną za to, kim jest dawno już zapłaciła. On jest tylko mięsem armatnim w korporacyjnej maszynie. Kasacja to intrygujący, dynamiczny i skrzący się humorem thriller prawniczy, którego nie powstydziliby się najwięksi zagraniczni pisarze gatunku. Akcja jest szybka, zmienna i trzymająca nas w niepewności.


Zielona wyspa - Igor Ostachowicz


Igor Ostachowicz w błyskotliwy, intrygujący i wieloznaczny sposób pisze o zakamarkach ludzkiej psychiki. Pokazuje czytelnikowi, że nasza psychika jest na tyle elastyczna i niezbadana, że jest zdolna do wszystkiego i przy korzystnych dla siebie warunkach może ewoluować w zaskakującym kierunku.  Zielona wyspa jest mrocznym, wciągającym thrillerem z wyrazistymi postaciami, które przykuwają naszą uwagę do samego końca.


Tak dobrze mnie znasz - A. J. Rich


To historia Morgan, młodej psycholog, która pewnego dnia znajduje ciało swojego narzeczonego w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami jej ukochanego są jej kochane psy… Tak dobrze mnie znasz to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, w którym nie wszyscy bohaterowie są tym, za kogo się podają, a ich przeszłość jest równie zaskakująca, co przerażająca. To również doskonale skonstruowana opowieść o psychopatach i socjopatach, których postępowanie i cechy charakteru zostały w odpowiedni sposób wkomponowane w fabułę, nadając tej historii więcej powagi i grozy. Książka z serii "Kobieca strona thrillera."


KUP KSIĄŻKĘ NA PREZENT!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz